Baker Hughes zawiesza licznik szybów naftowych

Jak donosi serwis wnp.pl, firma Baker Hughes ogłosiła wstrzymanie kwartalnej publikacji dotyczącej liczby szybów naftowych na rynku amerykańskim. Firma publikowała cotygodniowe zestawienia liczby pracujących wiertni w USA i Kanadzie od 1944 roku.Miesięczne zestawienia aktywnych wiertni na całym świecie publikowane są od 1975 roku. Baker Hughes jest jedną z największych firm na świecie świadczących usługi dla przemysłu oil&gas.

Decyzja firmy o zawieszeniu kwartalnych publikacji danych dotyczących liczby naziemnych szybów naftowych w Stanach Zjednoczonych to odpowiedź na spadek cen ropy naftowej oraz  konieczność wewnętrznej redukcji kosztów - uważa wnp.pl. Firma w dalszym ciągu publikować będzie cotygodniowe informacje dotyczące liczby pracujących urządzeń wiertniczych w Ameryce Północnej, a także comiesięczne zestawienia liczby urządzeń wiertniczych na świecie. „Te dwie publikacje dostarczają aktualnych i wystarczających danych dotyczących zmieniających się warunków rynkowych w sektorze naftowym” - cytuje wnp.pl oświadczenie firmy Baker Hughes.

W zestawieniu opublikowanym 10 kwietnia 2015 r. liczba urządzeń wiertniczych w USA po raz pierwszy od 2009 roku spadła poniżej tysiąca i wyniosła 988, o 40 mniej niż tydzień wcześniej i aż o 843 mniej niż rok wcześniej - zauważa wnp.pl. W Kanadzie pracowało w minionym tygodniu 99 wiertni, a jedną mniej niż tydzień wcześniej i o 113 mniej w porównaniu do sytuacji sprzed roku.

Warto dla porównania wspomnieć, że najwieksza firma świadcząca usługi wiertnicze w Polsce - Exalo - dysponuje 12 urządzeniami mogącymi wykonywać wiercenia głębsze niż 1 500 m, 15 urządzeniami wiercącymi do 1500 m oraz 12 urządzeniami rekonstrukcyjno - wiertniczymi.

13.04.2015 r.

źródło: wnp.pl, exalo.pl

Wróć do poprzedniej strony