GeoShale 2014, konferencja poświęcona skałom łupkowym

GeoShale 2014, konferencja poświęcona skałom łupkowym. 24-26 września 2014 r.

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na konferencję dedykowaną skałom łupkowym –Geoshale 2014. Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim.

Osady drobnoklastyczne od dawna znane były jako element systemu węglowodorowego, czy to jako skała uszczelniająca, czy jako skała źródłowa. Ostatnimi czasy zainteresowanie skałami łupkowymi wzrosło dzięki ich potencjałowi gromadzenia niekonwencjonalnych złóż węglowodorów. Ale to nie jedyne zastosowanie „łupków”.

Konferencja GeoShale 2014 będzie miejscem prezentacji naukowych osiągnięć z różnych dziedzin geologii i geofizyki, zarówno środowisk akademickich jak i reprezentantów przemysłu. Aktualne badania nad skałami łupkowymi będą prezentowane w ramach czterech paneli tematycznych ( prowadzonych w języku angielskim):

  • Shale Basins Stratigraphy, Paleoenvironment and Paleoclimate
  • Shale Geochemistry, Diagenesis and Reservoir Properties
  • Shale Basins Geophysics and Tectonics
  • Shale Gas Exploration and Production

Podczas każdego z paneli odbędą się wykłady wprowadzające wygłoszone przez specjalistów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w badaniach nad łupkami.

W konferencji weźmie udział ponad 120 uczestników. Wśród nich będą goście z USA, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii i wielu innych krajów, reprezentujący przemysł i przede wszystkim instytucje naukowe. W ramach panelu ShaleGas Exploration and Production zebrani naukowcy w bezpośredni sposób odniosą się do projektów poszukiwawczych i wydobywczych gazu ziemnego z formacji łupkowych.

GeoShale 2014 stanowi kontynuację idei zapoczątkowanej przez PIG – PIB w 2012 roku. Tegoroczne spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń i podjęcia dyskusji nad naukowymi wyzwaniami, jakie stoją przed geologami i geofizykami zajmującymi się skałami łupkowymi, także w odniesieniu do wyzwań jakie napotkał projekt zagospodarowania zasobów gazu łupkowego w Polsce.

Strona internetowa Konferencji Geoshale 2014

22.09.2014 r.

afal

Wróć do poprzedniej strony