Nowy serwis Państwowego Instytutu Geologicznego o gazie łupkowym i ropie z łupków

Gaz, gazem, gazu - te słowa z dodatkiem łupkowy odmieniane są od czterech lat wszędzie i przez wszystkich.

Zdążyliśmy już przeżyć gazową gorączkę, rozbudzić nadzieje na bogactwo ukryte pod ziemią, poczuć się jak gazowi potentaci oraz doświadczyć rozczarowania, gdy prognozy naukowców i wstępne wyniki wierceń wskazały, że droga do gazowego eldorado jest dłuższa i bardziej kręta, niż sądziliśmy na początku.

Gaz i ropa w łupkach doczekały się wielu analiz, raportów, opracowań i artykułów. Rozwinęła się prawdziwa "łupkologia", a nowe fakty i opinie pojawiają się każdego dnia.

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy od wielu lat pełni rolę państwowej służby geologicznej i dysponuje ogromną wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie gazu i ropy z formacji łupkowych. 

Gaz łupkowy w oczywisty sposób wiąże się z geologią - wymieńmy chociaż powstanie gazu, charakterystykę złóż, zasoby i historię poszukiwań. Ale istotne są też inne elementy gazowej "układanki" - środowisko, prawo, ekonomia, społeczeństwo i technologia.

W serwisie będziemy udostępniać najnowsze informacje na temat gazu i ropy w łupkach, zarówno z Polski, jak i ze świata. Pokażemy stan robót poszukiwawczych i rozpoznawczych oraz ich wyniki. Przedstawimy autorskie opracowania o węglowodorach, aby każdy mógł samodzielnie wzbogacić swoją wiedzę.

Zaprosiliśmy do współpracy ekspertów, którzy odpowiedzą na zadawane pytania dotyczące problematyki "łupkowej" oraz przedstawią swoje komentarze i opinie.

W dziale multimediów zamieściliśmy unikalne zdjęcia, filmy i prezentacje - bo jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów.

Serwis zawiera też materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży - od szkół podstawowych aż po uczelnie wyższe.

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj wszystkie informacje, których szukacie o gazie łupkowym, a nawet więcej.

Zapraszamy!

Zespół Redakcyjny

Wróć do poprzedniej strony