Studenci AGH zajęli drugie miejsce w międzynarodowym konkursie MOL

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pokonali ponad tysiąc drużyn z całego świata i zajęli drugie miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez węgierską firmę petrochemiczną MOL. W zeszłym roku studenci AGH wygrali to współzawodnictwo.

Jak poinformowała w czwartek Anna Żmuda-Muszyńska z biura prasowego krakowskiej uczelni, zespół pod nazwą Geomatrix złożony ze studentów z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu: Kingi Borek, Andrzeja Rabendy i Tomasza Małachowskiego konkurował z 1114 drużynami z ponad 50 krajów świata. Na podium, oprócz drużyny z AGH, znalazła się również ekipa z Węgier, zajmując pierwsze miejsce oraz z Turcji, która zajęła trzecie miejsce.

Międzynarodowy konkurs UPPP 2015 składał się z trzech etapów: 20 dni symulacji, testów wiedzy technicznej oraz finału w Budapeszcie, w którym zmierzyło się pięć najlepszych zespołów. Drużyna z AGH w nagrodę otrzymała 8 tys. euro oraz propozycję współpracy z węgierską firmą.

Wyróżnieni studenci to jednocześnie członkowie studenckiego koła naukowego Geowiert, które działa od ponad sześćdziesięciu lat zrzeszając obecnie ponad 80. członków, głównie z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH.

UPPP to międzynarodowy program węgierskiej firmy MOL Group skierowany do studentów kierunków związanych z przemysłem wydobywczym. W konkursie biorą udział przede wszystkim studenci studiów technicznych w obszarze geologii i inżynierii naftowej. W pierwszej fazie rywalizują ze sobą online, rozwiązując szereg branżowych zadań strategicznych. Program ma na celu pogłębienie ich wiedzy w zakresie przemysłu naftowego i gazowniczego.

12.12.2015 r.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Wróć do poprzedniej strony