Studenci na staż w firmach z sektora energetyczno - paliwowego

Jak donosi PAP, 16 maja 2016 r. minister energii Krzysztof Tchórzewski i prezesi trzech firm z udziałem Skarbu Państwa podpisali umowę o nowym programie stażowym dla studentów. Kilkadziesiąt osób z wybranych uczelni odbędzie roczny, płatny staż w największych firmach sektora energetyczno-paliwowego dzięki programowi "Energia dla przyszłości".

Umowę podpisali: minister energii Krzysztof Tchórzewski i przedstawiciele zarządów trzech polskich firm (GK PGE, PKN Orlen i PGNiG).  Zawarte porozumienie obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie programu płatnych staży dla 21 studentów V roku i absolwentów czterech uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i AGH.

Rekrutacja do programu "Energia dla przyszłości" rozpocznie się w czerwcu, a ogłoszenie wyników rekrutacji - w sierpniu. Oprócz wyników w nauce, punktowana będzie aktywność w studenckich kołach naukowych, szczególnie tych związanych z energetyką. Na zakwalifikowanie do stażu wpływ będzie miała także rozmowa z zespołem kwalifikacyjnym. Staże rozpoczną 1 października 2016 r., a zakończą 30 września 2017 r.

Jedną z firm oferujących staże jest PGNiG SA.  Piotr Woźniak, prezes PGNiG stwierdził: "Program pomoże nam znaleźć najlepszych z najlepszych. Nie tylko pod względem wykształcenia, ale także kreatywnych i otwartych na wyzwania młodych ludzi". Jak zastrzegł, na stałą pracę w PGNiG mogą liczyć jedynie ci, którzy się sprawdzą.

17.05.2016 r.

źródło: PAP, cire.pl

 

Wróć do poprzedniej strony