Sukces studentów z AGH w konkursie firmy MOL Group

Kolejny sukces polskich studentów z Akademii Górniczo - Hutniczej! Zespół w składzie: Jakub Pitera, Dawid Bydłosz i Tomasz Małachowski pokonali prawie tysiąc drużyn w międzynarodowym konkursie firmy MOL Group.

Jak donosi seriws uczelniany www.agh.edu.pl, studenci Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyli w międzynarodowym konkursie „UPPP” organizowanym przez jeden z największych koncernów naftowych w Europie Środkowej, firmę MOL Group.

Grupa studentów kierunku inżynieria naftowa i gazownicza z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w eliminacjach do finału konkursu pokonała aż 972 trzyosobowe drużyny z ponad 20 uczelni, m.in. z Wielkiej Brytanii, Rosji, Austrii, Czech, Słowenii, Węgier, Pakistanu czy Chorwacji.

Tomasz Małachowski, Jakub Pitera i Dawid Bydłosz podczas finałowej prezentacji, która odbyła się 11 grudnia 2014 r. w Budapeszcie, przedstawili pełną strategię rozwoju firmy MOL, uwzględniając czynniki ekonomiczne, społeczne czy gospodarcze. Drużyna ONIONgas z AGH, najmłodszy zespół biorący udział w zawodach, w ścisłym finale pokonała trzy drużyny z Węgier i jedną z Pakistanu.

Studenci Akademii otrzymali w nagrodę 9 tys. euro, możliwość współpracy z firmą oraz udział w programie stażowym.  

„UPPP” to nowy, międzynarodowy program firmy MOL Group, który w tym roku odbył się po raz pierwszy. Pierwszy etap odbył się online, zaś pięć najlepszych drużyn zmierzyło się w finale w stolicy Węgier. Konkurs, skierowany do studentów i doktorantów kierunków ścisłych, miał na celu pogłębienie ich wiedzy w zakresie przemysłu naftowego i gazowniczego w wielu jego aspektach.

Szczegółowe informacje o projekcie: uppp.info

MOL Group to międzynarodowa firma działająca w przemyśle naftowo- gazowniczym, mająca swoją siedzibę w Budapeszcie. Zajmuje się przetwórstwem oraz dystrybucją ropy naftowej i gazu ziemnego. Działa w 40 krajach i zatrudnia prawie 30 tys. pracowników na całym świecie. MOL jest, obok PKN Orlen, największym przedsiębiorstwem naftowo-gazowniczym w Europie Środkowej.

16.12.2014 r.

źródło: www.agh.edu.pl

abar

Wróć do poprzedniej strony