Wystartował program stażowy "Energia dla przyszłości"

Między 1 października 2016 r. a 30 września 2017 r. uczestnicy programu stażowego "Energia dla przyszłości" - 21 studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej - odbywać będą staż w ME, PGE, PKN ORLEN oraz PGNiG. W piątek z uczestnikami programu spotkali się minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Michał Kurtyka.

- Mam nadzieję, że program stażowy, który rozpoczął się w Ministerstwie Energii przybliży wam to co dzieje się aktualnie w energetyce. Liczę również na wnioski i spostrzeżenia dzięki którym będziemy mogli usprawnić nasze działania - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas spotkania z uczestnikami programu stażowego "Energia dla przyszłości".

W programie bierze udział 21 studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej. Staż będą odbywać w ME, PGE, PKN ORLEN oraz PGNiG.

Szef resortu energii podkreślił, że inicjatywa ME to dla studentów szansa na zdobycie unikatowego doświadczenia zawodowego

- W Ministerstwie, a także w każdej ze spółek, będziecie mieli okazję z bliska przyjrzeć się temu jak wygląda praca ludzi i instytucji na co dzień zaangażowanych w działania kluczowe dla obszaru energii - zaznaczył. - Jestem przekonany, że to doświadczenie będzie procentować w przyszłej zawodowej aktywności - ocenił.

Zaznaczył także, że program to także szansa dla branży. - Przed nami, przed całym sektorem energii poważne wyzwania. Wiedza, doświadczenie i kreatywność najbardziej utalentowanych młodych Polaków to atut po który musimy i chcemy sięgać - podkreślił.

Wiceminister Kurtyka z kolei zaznaczył, że celem programu "Energia dla przyszłości" jest wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem publicznym, przedsiębiorcami a środowiskiem naukowo- badawczym. - Warunkiem wzrostu innowacyjności sektora energii jest zapewnienie mu wykwalifikowanych kadr. Programy takie jak ten stanowią istotny element budowy zaplecza kadrowego dla branży - ocenił.

10.10.2016 r.

źródło: Ministerswto Energii, cire.pl

Wróć do poprzedniej strony