Biuletyn Informacyjny Infołupki

GAZ ŁUPKOWY WIĘCEJ

 

Środowisko bezpieczne. Prace poszukiwawcze za gazem łupkowym nie powodują znaczących i trwałych oddziaływań

Dnia 24 marca 2015 r. po raz pierwszy publicznie przedstawiono wyniki prac badawczych prowadzonych w rejonie 7 odwiertów za gazem z łupków znajdujących się na terenie województw: pomorskiego oraz lubelskiego. Wykonane badania pozwoliły na stwierdzenie, że prowadzone prace poszukiwawcze nie wpłynęły znacząco na stan środowiska.

Czytaj więcej...

 

W Gdańsku utworzony został Okręgowy Urząd Górniczy

1 kwietnia 2015 r. rozpocznie działalność nowy Okręgowy Urząd Górniczy w Gdańsku.  Placówka obejmie nadzór nad firmami prowadzącymi prace geologiczne oraz eksploatację kopalin na terenie dwóch województw – pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. O utworzeniu nowego oddziału zadecydowała intensywność prac poszukiwawczych za gazem łupkowym, prowadzonych na Pomorzu. Urząd zatrudniał będzie 16 osób.

Czytaj więcej...

 

Komentarz PIG-PIB do raportu "Polityka surowcowa Polski"

W marcu opublikowany został raport "Polityka surowcowa Polski. Rzecz o tym, czego nie ma, a jest bardzo potrzebne”. Raport zawiera wiele istotnych uwag i danych wymagających namysłu i debaty, choć teza, że w Polsce nie ma polityki surowcowej, jest z pewnością w swojej ostrości kontrowersyjna. Pilnego skomentowania wymaga jednak rozdział 9 raportu, w którym opisano usytuowanie, rolę i zadania PIG-PIB w kontekście sprawowanej przez Instytut państwowej służby geologicznej.

Czytaj więcej...

 

Firma BNK rezygnuje z koncesji Bytów

Firma BNK Polska nie przedłużyła terminu ważności koncesji Bytów, który upłynął 17 marca 2015 r. Koncesja położona była w województwie pomorskim, na obszarze powiatów bytowskiego, kościerskiego, chojnickiego i kartuskiego. Jednocześnie rzecznik BNK zapewniła, że spółka nie wycofuje się całkowicie z prac w Polsce - a skoncentruje się na koncesji Słusk, także w woj. pomorskim.

Czytaj więcej...

 

POLECANE ARTYKUŁY

 

Gospodarka na naftowym dopingu

 

Flara, pochodnia, świeczka - czy to tylko płomień nad rafinerią?

 

Opodatkowanie węglowodorów - nie takie wysokie. Nie wpłynie na poziom inwestycji