Pęclin-OU1: Orlen Upstream wykona kolejny odwiert poszukiwawczy za gazem łupkowym

ORLEN Upstream planuje rozpoczęcie wiercenia otworu poszukiwawczego za gazem łupkowym - Pęclin -UO1 w miejscowości Kąck, w gminie Wiązowna, w woj. mazowieckim. Wykonanie otworu planowane jest na przełomie 2014/2015 r. i potrwa około 55 dni. Będzie to już 12 otwór ORLENU w poszukiwaniu gazu łupkowego.

Spółka ORLEN Upstream prowadzi prace w poszukiwaniu złóż węglowodorów na terenie gminy Wiązowna w oparciu o koncesję nr 63/2008/p pod nazwą „Wołomin”, która została wydana przez Ministerstwo Środowiska w 2008 roku i obejmuje powierzchnię 940 km2.

Zespół ORLEN Upstream wykonał dotychczas dla tego obszaru analizy archiwalnych danych geologicznych oraz pozyskał nowe dane sejsmiczne (w połowie bieżącego roku). Na podstawie wyników badań i ich interpretacji wyznaczona została lokalizacja pionowego otworu badawczego Pęclin-OU1 zlokalizowanego w miejscowości Kąck w gminie Wiązowna.

Obecnie trwają prace terenowe mające na celu przygotowanie placu pod posadowienie urządzenia wiertniczego. Wykonanie otworu planowane jest na przełomie 2014/2015 r. i potrwa około 55 dni.

Planowana głębokość pionowego otworu Pęclin-OU1 to 3850 m. Jego celem jest pobranie próbek rdzenia skalnego do badań laboratoryjnych, zmierzających do uszczegółowienia budowy geologicznej tego regionu, a także oceny potencjału węglowodorowego.

14.11.2014 r.

źródło: Biuro Prasowe Orlen Upstream Sp. z o.o.

abar

Wróć do poprzedniej strony