GAZEM NA LEKCJE!

BEZPŁATNE lekcje o gazie z łupków dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

W ramach projektu informacyjnego nt. węglowodorów z formacji łupkowych, realizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – PIB, proponujemy przeprowadzenie lekcji o gazie łupkowym skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem organizacji lekcji jest przekazanie fachowej wiedzy geologicznej w bardzo przystępny sposób. Uczniowie dowiedzą się czym jest gaz z łupków, jak powstawał, w jaki sposób odbywa się jego poszukiwanie i potencjalne wydobywanie oraz jaki wpływ na środowisko mają działania związane z jego eksploatacją.

Lekcje prowadzone będą w ciekawy sposób przez młodą, aktywną kadrę – studentów kierunków geologicznych i pokrewnych, zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o węglowodorach niekonwencjonalnych i szerzeniem jej pośród uczniów szkół. Zostali oni wytypowani do tego zadania na drodze rekrutacji oraz przygotowani merytorycznie przez ekspertów Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB. Dlatego jesteśmy pewni, że doskonale przekażą wiedzę młodszym koleżankom i kolegom.

Lekcje wzbogacone zostaną o prezentacje multimedialne, karty pracy, foldery informacyjne i inne materiały, co ułatwi przyswajanie informacji oraz urozmaici zajęcia.

Lekcje prowadzone będą w semestrze letnim 2014/2015r od 23 marca.

Nabór szkół prowadzimy do 1 kwietnia 2015 r.

Ilość lekcji jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Limit miejsc został już wyczerpany! Dziękujemy za zgłoszenia.

Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z:

Martą Hodbod

marta.hodbod@pgi.gov.pl

tel. (0-22) 45 92 228

Pliki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon regulamin_akcji_gazem_na_lekcje.pdf54.56 KB
Wróć do poprzedniej strony