Forum Przemysłowe

Temat przemysłu i reindustrializacji Europy powrócił do europejskiej debaty gospodarczej wraz z nadejściem  światowego kryzysu ekonomicznego. Dlaczego kraje z silnym i bardziej rozwiniętym przemysłem lepiej zniosły zawirowania gospodarcze z ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? Jak stworzyć warunki do wprowadzania innowacji w przemyśle? Te pytania na nowo zadawali politycy, ekonomiści i eksperci w całej Europie.

Forum w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o najważniejszych problemach przemysłu europejskiego. Udział w konferencji wezmą członkowie rządów, parlamentarzyści, przedstawiciele koncernów przemysłowych wielu branż oraz eksperci i ekonomiści.

Wydarzenie organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich, w swojej formie nawiązywać będzie do Forum Energetycznego, którego dziewięć edycji udało nam się z sukcesem zorganizować w poprzednich latach. W ciągu trzech dni debat odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń – debat, sesji plenarnych, bloków tematycznych i wykładów eksperckich, w których weźmie udział ponad 1000 osób z kilkudziesięciu państw Europy. Wydarzenia Forum będą organizowane w siedmiu ścieżkach tematycznych.

Organizator: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy

Mijsce: Hotel Gołębiewski, ul. Karkonoska 14, Karpacz

Strona www wydarzenia