Gospodarka i społeczeństwo

Poszukiwanie gazu łupkowego to nie tylko geologia i skomplikowane technologie. To także - a może przede wszystkim - aspekty gospodarcze i społeczne.

Jaka jest ekonomika projektów rozpoznawczo - wydobywczych? Co zyskamy, a co stracimy na wydobyciu gazu? Jakie podatki powinny płacić firmy? Czy gaz łupkowy wpłynie na gospodarkę, turystykę, handel, stworzy nowe miejsca pracy? Jak poszukiwanie złóż wpłynie na życie ludzi, którzy mieszkają w sądziedztwie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w dziale Gospodarka.

 

 

 

Poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego jest ważnym tematem debaty publicznej. My też dołożymy "cegiełkę" do dialogu publicznego między inwestorami, władzami publicznymi i szeroko pojętym społeczeństwem. Będziemy prezentować wyniki badań społecznych. Zaproponujemy sposób komunikacji między zainteresowanymi stronami. Pokażemy,  jak to się robi w innych krajach i przy innych problemach. Te zagadnienia będziemy omawiali w dziale Społeczeństwo.

 

 

A przede wszystkim, będziemy chcieli z Wami pisać o tym, co Was interesuje, odpowiadać na faktyczne problemy i oczekiwania oraz dostarczać potrzebnej wiedzy i informacji.

W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.

Subskrybuj RSS - Gospodarka i społeczeństwo