Konferencja NAFTA-GAZ-CHEMIA 2016

15 września 2016 r. odbędzie się XIV Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta-Gaz- Chemia 2016. Wydarzenie będzie mieć miejsce w Hotel Novotel Warszawa Airport, ul 1 Sierpnia 1 w Warszawie.

Tematy przewodnie Konferencji to:

  • Miejsce ropy, gazu i chemii w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju
  • Bezpieczeństwo energetyczne
  • Dywersyfikacja dostaw – budowanie drogi do niezależności
  • Innowacje w przemyśle chemicznym szansą dla polskiej gospodarki

Celem XIV Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Nafta-Gaz-Chemia jest stworzenie międzynarodowej platformy do wymiany doświadczeń, rozwoju innowacji oraz dyskusji nad najlepszymi drogami rozwoju dla branży paliwowo-energetyczno-chemicznej w Polsce. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na budowanie niezależności energetycznej państwa w wymiarze wydobycia, dywersyfikacji dostaw i efektywnego przetwórstwa surowców energetycznych.

Nie zabraknie zatem takich tematów jak perspektywy budowy Baltic Pipe w porozumieniu z Norwegią i Danią. Ważne będzie także zagadnienie dotyczące nowych możliwości rozwojowych, jakie stwarza dla branży paliwowo-energetyczno-chemicznej wdrożenie przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W trakcie trzech paneli tematycznych poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia współczesnej branży paliwowo-energetyczno-chemicznej, jak zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa, dywersyfikacja dostaw ropy i gazu, poszukiwania oraz wydobycie ropy i gazu, biopaliwa, perspektywy rozwoju polskiego przemysłu chemicznego w kontekście ekspansji zagranicznej w kierunku Azji, innowacje w sektorze chemicznym i wiele innych.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele rządu, zarządów firm z sektora nafty, gazu, energetyki i chemii, firm doradczych i konsultingowych, wyższych uczelni oraz instytutów badawczo-naukowych, stowarzyszeń i izb branżowych, a także uznani eksperci branży paliwowej, energetycznej i chemicznej.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa ilustrująca produkty i usługi z sektora nafty, gazu i chemii.

Program Konferencji

Strona Konferencji: www.naftaigaz.ztw.pl