Polska - łupkowy przegląd tygodnia 15-21 grudnia 2014 r.

Wybrane wydarzenia z branży poszukiwawczej gazu łupkowego w Polsce w tygodniu 15-21 grudnia 2014 r.

Specustawa węglowodorowa już wkrótce?

Ministerstwo Skarbu Państwa finalizuje prace nad projektem specustawy węglowodorowej. Na początku grudnia ukazał sie kolejny projekt ustawy. Do poprzedniej wersji zgłoszono wiele uwag i propozycji zmian. Najistotniejsze uwagi zgłosił resort środowiska. Proces legislacyjny powinien zakończyć się jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Nowe taryfy gazowe

W 2015 r. odbiorcy zapłacą nieco mniej za gaz, ale nieco wyższe opłaty sieciowe. Rachunki gospodarstw domowych w efekcie się nie zmienią - szacuje Urząd Regulacji Energetyki. Prezes URE zatwierdził kluczowe gazowe taryfy, obowiązujące od 1 stycznia 2015 r.

Jan Kulczyk inwestuje w gazociągi

Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Investments chce wybudować gazociągi w Polsce i Niemczech, które pozwolą na dostarczanie miliardów metrów sześciennych gazu na Ukrainę. Projekt ma szansę być gotowy na przełomie lat 2018-2019.

Terminal LNG: zbiorniki przeszły pozytywnie próby pneumatyczne

Zbiorniki terminala LNG w Świnoujściu, w których będzie magazynowany skroplony gaz ziemny, przeszły pozytywnie próby pneumatyczne - poinformował inwestor terminala spółka Polskie LNG.

Eni wstrzyma sprzedaż udziałów  spółce Saipem budującej terminal LNG w Świnoujsciu

Włoski koncern Eni poinformował, że zawiesił działania mogące m.in. zmierzać do sprzedaży udziałów w infrastrukturalnej firmie Saipem - lidera konsorcjum budującego terminal LNG w Świnoujściu.

źródła: gazlupkowy.pl, netg.pl, wnp.pl

Wróć do poprzedniej strony