Konkurs geologiczno - filmowy "Młodzi o łupkach 2015"

Konkurs geologiczno - filmowy "Młodzi o łupkach"

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają okazję sprawdzić się w roli młodych geologów i scenarzystów filmowych. Właśnie ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu geologiczno-filmowego „Młodzi o łupkach”.

Konkurs „Młodzi o łupkach” polega na przygotowaniu krótkiej historii na scenariusz filmowy, w którym będą zaprezentowane różne aspekty poszukiwania i wydobywania gazu z łupków. Uczniowie mają dowolność w doborze konwencji i gatunku filmu, może być to zarówno film obyczajowy, przyrodniczy jak i komedia, kryminał czy science-fiction.

Prace konkursowe można zgłaszać indywidualnie lub w grupach dwu- i trzyosobowych do 12 kwietnia 2015 roku.

Autorzy 15 najciekawszych historii filmowych zostaną zaproszeni na dwudniowe warsztaty geologiczno-filmowe z udziałem znanych polskich aktorów. Podczas warsztatów młodzież szkolna zapozna się z technikami przygotowywania scenariuszy filmowych, a także pozna kulisy pracy aktorów, reżyserów i scenarzystów. Uczniowie także sami będą mogli wcielić się w poszczególne role, nagrywając krótkie sceny filmowe pod okiem doświadczonych aktorów. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą mogli uzupełnić swoje wcześniejsze prace konkursowe o wiedzę geologiczną i warsztatową, a najciekawszy scenariusz zostanie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową. Finałem konkursu będzie uroczysta premiera filmu podczas jednego z festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania młodzieży szkolnej procesami związanymi z poszukiwaniem i wydobywaniem gazu z łupków, rozwój umiejętności kreatywnych oraz promocja młodych talentów.

Termin nadsyłania prac upływa 12 kwietnia 2015 roku.

Prace konkursowe należy przesłać na adres:

Fundacja Instytut Innowacji

ul. Miedziana 11 lok. 4

00-835 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs geologiczno-filmowy Młodzi o łupkach”

lub na adres: konkurs@ii.org.pl

Organizatorem konkursu „Młodzi o łupkach” jest Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Fundacją Instytut Innowacji. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: infolupki.pgi.gov.pl, Qlturka.pl, Czasdzieci.pl, Dzieckowwarszawie.pl, Ekologia.pl.

Konkurs geologiczno-filmowy jest częścią ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego pn. „Wsparcie działań informacyjnych i analityczno-wdrożeniowych nt. węglowodorów z formacji łupkowych na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski i ochrony środowiska, w tym udziału społeczeństwa w procesie udzielania koncesji” realizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy, sfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pytania związane z konkursem należy kierować:

e-mail: konkurs@ii.org.pl

tel. (22) 654-64-35

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram

Relacja z realizacji filmu ubiegłorocznej edycji konkursu

Pliki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon Regulamin121.04 KB
PDF icon Harmonogram konkursu122.05 KB
Microsoft Office document icon Formularz zgłoszeniowy1.05 MB
Wróć do poprzedniej strony