Premiera filmu "Gdyby stał się cud" - zwycięzca konkursu Młodzi o łupkach 2015

W dniu 18 czerwca 2015 roku w warszawskim Kinie Wisła odbyła się premiera filmu „Gdyby stał się cud”, nakręconego w ramach konkursu geologiczno-filmowego „Młodzi o łupkach 2015” zorganizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Fundacją Instytut Innowacji. Film powstał na podstawie scenariusza Elżbiety Basowej, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu.

Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego, przedstawiciele Fundacji Instytut Innowacji, uczestnicy konkursu oraz Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie w którym uczy się autorka zwycięskiego scenariusza.

Wydarzenie otworzyła pani Agnieszka Drzewiecka-Protić, organizator Festiwalu dla Dzieci i Młodzież "Kino w Trampkach", w ramach którego odbyła się premiera filmu „Gdyby stał się cud”. Uroczystość poprowadził Pan Andrzej Rudnicki, rzecznik prasowy Państwowego Instytut Geologicznego - Państwowego Instytut Badawczego. Na wstępie głos zabrała Pani Marta Hodbod z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego oraz Pani Joanna Chodor, Prezes Fundacji Instytut Innowacji. Zebrani goście mieli okazję wysłuchać relacji z przebiegu konkursu oraz wziąć udział w loterii fantowej w której na posiadaczy szczęśliwych losów czekały atrakcyjne nagrody m. in. pendrive’y, gry planszowe, puzzle, książki i słodycze. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu „Młodzi o łupkach 2015”: Elżbiecie Basowej, zdobywczyni I miejsca oraz Martynie Antosik, Piotrowi Cyganowi i Kacprowi Borkowi, których prace zostały wyróżnione przez jury konkursowe. Wręczono również podziękowania i upominki aktorom, ekipie filmowej oraz osobom, które wsparły realizację filmu. W trakcie krótkiego wywiadu zwycięzcy konkursu podzielili się wyrażeniami z planu filmowego, a producent filmu Krzysztof Królak zdradził widzom jak przebiegała praca nad realizacją „Gdyby stał się cud”.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła chwila na którą czekali wszyscy zgromadzeni goście, czyli pokaz zwycięskiego filmu. Premierze „Gdyby stał się cud” towarzyszyła też projekcja czterech, krótkometrażowych filmów festiwalowych: „Od serca”, „Giovanni i jego wodny balet”, „Aloha” i „Ocean Mariny”.

Po filmie na zebranych gości czekał słodki poczęstunek. Zwyciężczyni konkursu Elżbieta Basowa, z pomocą Martyny Antosik, pokroiła tort ozdobiony logo konkursu, a Piotr Cygan i Kacper Borek otworzyli szampana, który choć bezalkoholowy, wprawił wszystkich w szampański nastrój. Uroczystość zakończyła się wspólną sesją zdjęciową.

Wszystkim obecnym jeszcze raz dziękujemy za przybycie!

18.06.2015 r.

tekst i zdjęcia: Fundacja Instytut Innowacji

Wróć do poprzedniej strony