Podczas zabiegu szczelinowania hydraulicznego wykorzystuje się wodę, zgromadzona w specjalnych poduszkach o pojemności około 200 m3 każda.

Podczas zabiegu szczelinowania hydraulicznego wykorzystuje się wodę, zgromadzona w specjalnych poduszkach o pojemności około 200 m3 każda.
Dnia 24 marca 2015 r. po raz pierwszy publicznie przedstawiono wyniki prac badawczych prowadzonych w rejonie 7 odwiertów za gazem z łupków znajdujących się na terenie województw: pomorskiego oraz lubelskiego. Wykonane badania pozwoliły na stwierdzenie, że prowadzone prace poszukiwawcze nie wpłynęły znacząco na stan środowiska.
1 kwietnia 2015 r. rozpocznie działalność nowy Okręgowy Urząd Górniczy w Gdańsku. Placówka obejmie nadzór nad firmami prowadzącymi prace geologiczne oraz eksploatację kopalin na terenie dwóch województw – pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. O utworzeniu nowego oddziału zadecydowała intensywność prac poszukiwawczych za gazem łupkowym, prowadzonych na Pomorzu. Urząd zatrudniał będzie 16 osób.
W marcu opublikowany został raport "Polityka surowcowa Polski. Rzecz o tym, czego nie ma, a jest bardzo potrzebne”. Raport zawiera wiele istotnych uwag i danych wymagających namysłu i debaty, choć teza, że w Polsce nie ma polityki surowcowej, jest z pewnością w swojej ostrości kontrowersyjna. Pilnego skomentowania wymaga jednak rozdział 9 raportu, w którym opisano usytuowanie, rolę i zadania PIG-PIB w kontekście sprawowanej przez Instytut państwowej służby geologicznej.
Firma BNK Polska nie przedłużyła terminu ważności koncesji Bytów, który upłynął 17 marca 2015 r. Koncesja położona była w województwie pomorskim, na obszarze powiatów bytowskiego, kościerskiego, chojnickiego i kartuskiego. Jednocześnie rzecznik BNK zapewniła, że spółka nie wycofuje się całkowicie z prac w Polsce - a skoncentruje się na koncesji Słusk, także w woj. pomorskim.