Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty

Muzeum Geologiczne PIG-PIB zaprasza do wzięcia udziału w grze, w trakcie której rodziny z dziećmi będą mogły odwiedzać muzea, rozwiązywać łamigłówki i poznawać tajemnice związane z historią stolicy. Start 20 czerwca 2015 r.

Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty to międzymuzealna gra terenowa organizowana z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego. Już po raz piąty w czasie wakacji rodziny z dziećmi będą mogły rozwiązywać łamigłówki i poznawać tajemnice związane z historią Warszawy.

W tym roku uczestnicy zabawy ruszą na wspólną przygodę śladami najbardziej pomysłowych i przedsiębiorczych mieszkańców stolicy i z pewnością przekonają się, że warszawiak potrafi.

Do zabawy przyłączyło się ponad 20 warszawskich placówek muzealnych, w tym Muzeum Geologiczne PIG-PIB. Weź udział i Ty!

Na tych, którzy w czasie wakacji odwiedzą 8 warszawskich placówek muzealnych i poprawnie rozwiążą przygotowane przez nie zagadki czekają nagrody.

Reguły gry i karty zadań znajdują się na stronie www.razdwatrzywarszawiak.pl

Zabawa rusza 20 czerwca i potrwa do 6 września 2015 r.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Geologicznego PIG-PIB!

ul. Rakowiecka 4

00-975 Warszawa

Wstęp wolny!

Godziny otwarcia

poniedziałek–piątek – 09:00-15:00

sobota – nieczynne

niedziela – 10:00-14:00

KONTAKT

Izabela Olczak-Dusseldorp

iolc@pgi.gov.pl

Na wspólną przygodę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy:

Dom Spotkań z Historią, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy,Korczakianum – pracownia naukowa Muzeum Warszawy, Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Ziemi PAN, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential oraz Zamek Królewski w Warszawie.