BNK Petroleum porzuca polskie łupki

Firma BNK Petroleum ogłosiła, że definitywnie wycofuje się z prac poszukiwawczych za gazem z łupków w Polsce. Koncernowi nie udało się znaleźć partnera biznesowego do współfinansowania działalności w naszym kraju. Dodatkowym powodem był brak dotychczasowych sukcesów poszukiwawczych i trudna sytuacja makroekonomiczna związana z niskimi cenami ropy naftowej na świecie.

Spółka BNK Petroleum poinformowała, że przeprowadziła wszelkie działania administracyjne niezbędne do porzucenia koncesji Słupsk w Polsce - ostatniej, jaka jeszcze była w posiadaniu firmy. Spółka zamierza zakończyć wszelką działalność na terenie kraju.

– W tym trudnym otoczeniu niskich cen ropy i gazu zamknięcie działalności w Polsce znacznie przyczyni się do naszych wysiłków na rzecz zwiększenia oszczędności. Skupimy się na wydobyciu ze złoża Tishomingo Field w Oklahomie, które ma naszym zdaniem największy potencjał i przyniesie największy zysk w 2018 roku przy niskich cenach ropy. Będziemy też szukać nowych możliwości w USA i za granicą - powiedział Wolf Regener, dyrektor wykonawczy BNK Petroleum.

Powodem decyzji jest niemożliwość pozyskania partnera do współpracy przy prowadzonych pracach. Wycofanie z Polski wpisuje się w strategię oszczędnościową BNK. Działalność w naszym kraju kosztowała firmę 1,7 mln dolarów rocznie.

1.03.2016 r.

źródło: biznesalert.pl, BNK Petroleum

 

Wróć do poprzedniej strony