BNK Polska rezygnuje z koncesji Bytów

Firma BNK Polska nie przedłużyła terminu ważności koncesji Bytów, który upłynął 17 marca 2015 r.  - poinformowała rzecznik prasowy firmy BNK Polska, Agnieszka Rup-Wasilewska. Koncesja położona była w województwie pomorskim, na obszarze powiatów bytowskiego, kościerskiego, chojnickiego i kartuskiego. Jednocześnie rzecznik BNK zapewniła, że spółka nie wycofuje się całkowicie z prac w Polsce - a skoncentruje się na koncesji Słusk, także w woj. pomorskim.

Tym samym liczba posiadanych koncesji przez grupę kapitałową BNK spadła z 5 do zaledwie 1. Wcześniej firma zrezygnowała z koncesji Trzebielino, Starogard i Sławno. Z mapy podmiotów szukających gazu łupkowego w Polsce zniknęła również firma Indiana Investments Sp. z o.o., będąca posiadaczem koncesji Bytów, a należąca do grupy BNK Petroleum. Obecnie gazu łupkowego w Polsce szuka 12 grup kapitałowych, w skład których wchodzi 14 spółek - posiadaczy koncesji. Dla porównania - w styczniu 2013 r. koncesje na poszukiwania węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych były w posiadaniu 37 podmiotów.

Spółka BNK wykonała w Polsce 6 otworów poszukiwawczych za gazem z łupków (w tym jeden otwór - Gapowo - wykonywany był dwa razy na tej samej lokalizacji. Najpierw wykonano otówr pionowy, a nastepnie jego odcinek poziomy). Firma przeprowadziła także dwa zabiegi szczelinowania hydraulicznego.

27.03.15

źródło: Polska Dziennik Bałtycki, BNK Polska

 

 

 

Wróć do poprzedniej strony