Akcja "Projekt: Praca" na dwunastu polskich uczelniach

Dwanaście uczelni w całej Polsce weźmie udział w drugiej edycji akcji "Projekt: Praca", która pomaga młodym ludziom w znalezieniu zatrudnienia. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 24 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Uczestnicy warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i ekspertów, dowiedzą się m.in. jak i gdzie szukać zatrudnienia. Otrzymają praktyczne porady pisania dobrego CV i listu motywacyjnego, a także przekonają się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Każdy ze słuchaczy może wybrać 3 spośród pięciu warsztatów. Uczestnictwo we wszystkich jest niemożliwe, część  zajęć odbywa się równolegle.

Efektem końcowym cyklu warsztatów ma być stworzenie programu przedmiotu, który mógłby być zarekomendowany na polskich uczelniach. Uczestnicy warsztatów będą mogli wypełnić także ankiety, które zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu programu.

Warsztaty odbędą się 24 października 2014 r. w godz. 9.00–16.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona (30 - 50 osób), dlatego konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod adresem projektpracawarszawa.evenea.pl

Kolejne zajęcia odbędą się m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu. Wcześniej podobne spotkania miały miejsce w Lublinie, Gdańsku i Rzeszowie. W sumie zajęcia będą się odbywały w 11 miastach.

"Projekt: Praca" to akcja społeczna organizowana przez "Gazetę Wyborczą" przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i firmami McDonald's, Nestle oraz Deloitte.

Uczestnictwo jest bezpłatne.

21.10.2014 r.

źródło: www.naukawpolsce.pl

abar

Wróć do poprzedniej strony