Akcja "Student wykładowcą 2"

Przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń w ramach akcji.

Jeśli masz w sobie duszę wykładowcy. Jesteś studentem studiów I stopnia (po ukończeniu 2. roku), studiów II stopnia, studiów jednolitych magisterskich po ukończeniu 2. roku, studiów III stopnia lub studiów podyplomowych kierunków geologicznych i pokrewnych i nie masz ukończonych 30 lat. Lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą. Jesteś osobą kreatywną. Interesuje Cię geologia i surowce mineralne. To idealnie trafiłeś! Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy rozpoczyna drugą edycję akcji STUDENT WYKŁADOWCĄ i organizuje nabór studentów do prowadzenia lekcji o surowcach mineralnych (węgiel brunatny, miedź, sól kamienna) w szkołach w całej Polsce.

Co trzeba zrobić?

Etap I

Chcemy Cię poznać – nakręć krótki film, w którym przedstawisz nam swoją osobę. Opowiedz nam o sobie i o tym dlaczego chcesz wziąć udział w naszej akcji. Koncepcja filmu – dowolna. Liczymy na Twoją kreatywność. Możesz użyć do tego telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego z opcją kamery czy po prostu kamery. Nie bierzemy pod uwagę sprzętu, jakim film zostanie nagrany. Interesujesz nas Ty! Zachęć nas do tego, abyśmy zaprosili Cię do kolejnego etapu. Długość filmu nie może przekraczać 1,5 min. Weź to pod uwagę, gdyż dłuższe prace nie zostaną ocenione.

Gdy film będzie już gotowy, umieść go na wybranej stronie internetowej (typu Youtube, Vimeo, itp.), aby nasza komisja oceniająca mogła bez problemu (bez opłat, bez rejestracji) go obejrzeć.

Następnie zgłoś swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wybierz miasto, w którym chcesz przejść rekrutację: Gdańsk, Kraków, Warszawa. Nie zapomnij umieścić linku do strony z Twoim filmem!

Po rejestracji sprawdź, czy dostałeś informację zwrotną o jej pomyślnym przebiegu.

WAŻNE! PRZEDŁUŻENIE TERMINU ZGŁOSZEŃ DO 9 GRUDNIA BR. DO GODZ. 12.00.

Z każdego miasta komisja oceniająca wybierze max. 30 kandydatów najlepiej spełniających nasze oczekiwania.

Etap II

Sprawdzimy Twoją wiedzę – osoby, które pozytywnie przeszły etap I zaprosimy na test wiedzy dotyczący podstawowych zagadnień z dziedziny geologii oraz podstawowych wiadomości na temat wybranych surowców mineralnych Polski: węgla brunatnego, miedzi, soli kamiennej.

Terminy testu:

  • Gdańsk – Oddział Geologii Morza PIG-PIB, ul. Kościerska 5 – 12 grudnia 2016 r.
  • Warszawa – Państwowy Instytut Geologiczny–PIB, ul. Rakowiecka 4 – 14 grudnia 2016 r.
  • Kraków – Oddział Karpacki PIG-PIB, ul. Skrzatów 1 – 16 grudnia 2016 r.

Czas trwania: 30 minut. Z każdego miasta, w którym prowadzona jest rekrutacja, wyłonimy max. 20 osób z najlepszym wynikiem testu i zaprosimy do kolejnego etapu.

Etap III

Ostatnie starcie … z komisją oceniającą – rozmowa kwalifikacyjna, która odbędzie się tego samego dnia, co test. Ta rozmowa pozwoli wyłonić nam max. 16 najlepszych osób.

O wyniku rekrutacji poinformujemy Cię drogą elektroniczną.

Coraz bliżej…

Przed Tobą już tylko szkolenia i ruszysz w świat, szerząc naukę o surowcach mineralnych.

Szkolenia odbędą się w styczniu 2017 r. Będą dotyczyły zagadnień związanych z surowcami mineralnymi: węglem brunatnym, miedzią i solą kamienną oraz z elementami sztuki prezentacji. Będzie to jednodniowe spotkanie w Warszawie. Po nich już tylko mały sprawdzian umiejętności i …

...w drogę

Z każdym studentem, który przeszedł rekrutację i szkolenie, zostanie podpisana umowa na wykonanie pracy, wraz z ustalonym wynagrodzeniem. Dostaniesz wykaz szkół i terminów, w jakich masz przeprowadzić lekcje. Nie martw się – dostaniesz od nas wszystkie niezbędne materiały – scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne, foldery informacyjne i inne.

Pamiętaj, że wymagamy od Ciebie dyspozycyjności. Lekcje w szkołach odbywają się w ciągu tygodnia. Postaramy się dostosowywać do Twojego grafiku zajęć.

Przed zgłoszeniem zapoznaj się koniecznie z naszym Regulaminem.

Regulamin akcji Student wykładowcą 2

Akcja STUDENT WYKŁADOWCĄ 2 odbywa się w ramach projektu „Działalność informacyjna państwowej służby geologicznej w zakresie udostępniania danych nt. występowania i dostępności surowców mineralnych o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej i bezpieczeństwa energetycznego Polski” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zdobyta wiedza i doświadczenie na pewno dobrze się wpiszą w Twoje CV!

Czeka na Ciebie również WYNAGRODZENIE!

KONTAKT

mgr Marta Hodbod

Dział Informacyjny PIG-PIB

tel. 22 459 22 28

e-mail: marta.hodbod@pgi.gov.pl

Wróć do poprzedniej strony