Prestiżowy konkurs "Innovators Under 35" po raz pierwszy w Polsce

Prestiżowy konkurs „Innovators Under 35”, w którym wybierani są młodzi wizjonerzy i innowatorzy z różnych części świata, po raz pierwszy odbędzie się także w Polsce. Nominowanych można zgłaszać do 31 marca. Dziesięciu najlepszych weźmie udział w światowym finale. Konkurs „Innovators Under 35” organizuje „MIT Technology Review” – najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology.

Jak informuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej - jeden z partnerów konkursu - wybierani są w nim liderzy innowacji, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a „dzięki swojemu wkładowi w rozwój nowych technologii w nieoceniony sposób przyczyniają się do znalezienia odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości oraz poprawy życia wielu osób na świecie”.

Do konkursu można nominować młodych przedsiębiorców, badaczy i wizjonerów – autorów projektów w takich dziedzinach technologii jak internet, biotechnologia, telekomunikacja, transport, materiały i energia.

Nominacje są zbierane do 31 marca br. poprzez platformę dostępną na stronie: www.mitinnovatorseurope.com

Profile zgłoszonych kandydatów oceni panel ekspertów. Nazwiska 10 zwycięzców polskiej edycji zostaną wyłonione na przełomie maja i czerwca br. Gala finałowa polskiej edycji konkursu, w trakcie której zostaną zaprezentowane najlepsze projekty, odbędzie się 11 czerwca br. Wszyscy finaliści edycji regionalnych automatycznie wezmą udział w globalnej edycji konkursu.

Konkurs jest organizowany od 1999 roku, a od pięciu lat „MIT Technology Review” szuka utalentowanych innowatorów również w innych częściach świata m.in. w Europie. Europejskie edycje konkursu odbyły się w dotąd Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, wyłaniając ponad 100 młodych liderów nowych technologii. W tym roku - oprócz 10 osób z Polski - dołączy do nich 10 osób z Belgii.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in.: Konstantin Novoselov - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, Max Levchin - założyciel firmy PayPal, David Karp - założyciel Tumblr, Sergey Brin - współtwórca Google, Linus Torvalds - założyciel Linux.

Więcej informacji na stronie: www.mitinnovatorseurope.com

19.01.2015 r.

www.naukawpolsce.pap.pl

Wróć do poprzedniej strony