XX Festiwal Nauki w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

Jak co roku Muzeum Geologiczne w Warszawie weźmie udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską i Polską Akademię Nauk. Warsztaty i spotkania klubowe odbywają się w dniach 26-30 września 2016 r. w siedzibie PIG-PIB przy ul. Rakowieckiej 4 w Warszawie

Zapraszamy do muzeum na warsztaty i spotkania klubowe!

Spotkania klubowe - otwarte dla wszystkich

28.09.2016 (środa) o godz. 17:00 i 18:00 (dwa terminy)

  • Zwiedzanie Magazynu Zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB

Zwiedzanie obejmuje krótki wykład o działalności archiwizacyjnej Muzeum Geologicznego PIG-PIB oraz wejście do magazynu zbiorów w podziemiach Instytutu. Liczba miejsc ograniczona.

Wymagane są zapisy: mswi@pgi.gov.plOprowadzać będą: Izabela Olczak-Dusseldorp oraz Marlena Świło

30.09.2016 (piątek) o godz. 17:00

  • Śladami dinozaurów od Tatr do Bałtyku

Jest to opowieść o dinozaurach i ich świecie zapisana skamieniałymi śladami stóp odnalezionymi w skałach triasowych, jurajskich i kredowych na obszarze od słowackich Tatr po środek Morza Bałtyckiego. Wykład poprowadzi Gerard Gierliński.

 

Warsztaty - dla zorganizowanych grup szkolnych

Zapisy na warsztaty » festiwalnauki.edu.pl

26.09.2016 (poniedziałek) o godz. 11:00

  • Różnorodny świat zwierząt morskich na terenie Polski sprzed milionów lat

Warsztaty przybliżające zagadnienia związane z powstaniem skamieniałości i pokazujące bogactwo świata bezkręgowców, zamieszkujących zbiorniki wodne na terenach Polski w przeszłości geologicznej. Warsztaty, gimnazjum, klasa I-III. Zajęcia poprowadzi Tatiana Woroncowa-Marcinowska.

27.09.2016 (wtorek) o godz. 10:00

  • Historia życia na Ziemi

W trakcie warsztatów dzieci zapoznają się z najważniejszymi wydarzeniami w geologicznej historii naszej planety oraz zwierzętami i roślinami, które żyły przed milionami lat. Warsztaty, szkoła podstawowa, klasa III-VI. Zajęcia poprowadzą Monika Krzeczyńska i Marlena Świło.

29.09.2016 (czwartek) o godz. 10:00

  • Paleontologia w małym palcu

Jest to vademecum paleontologii - od poznania pracy paleontologa poprzez przegląd prehistorycznych zwierząt po poznanie miejsc polskich i niemieckich wykopalisk paleontologicznych. Warsztaty, szkoła podstawowa, klasa I-III. Zajęcia poprowadzi Maria Andruszkiewicz-Gorzelak.

30.09.2016 (piątek) o godz. 10:00

  • Paleontologia a archeologia w praktyce – podobieństwa i różnice

Zapoznanie z podstawowymi typami skamieniałości i artefaktami poprzez pracę z okazami paleontologicznymi i przedmiotami archeologicznymi. Zaznajomienie z warunkami pracy paleontologa i archeologa. Warsztaty, szkoła podstawowa, klasa II-III. Zajęcia poprowadzi Michalina Ścibisz-Kosanowska

Zapraszamy!