Świat - łupkowy przegląd tygodnia 29 grudzień 2014 r. - 4 styczeń 2015 r.

Wybrane wydarzenia z branży poszukiwawczej i wydobywczej gazu łupkowego na świecie w tygodniu 29.12.2014 r. - 4.01.2015 r.

Algieria

W Algierii przeprowadzono udany pilotażowy odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego. Odwiert wykonał państwowy koncern Sonatrach w rejonie Ahnet In Salah w centralnej cześci kraju. Głębokość odwiertu wynosi 1800 m, a długość odcinka horyzontalnego 2000 m. Wstępne szacunki wskazują, że w basenie Ahnet In Salah może znajdować się ponad 200 mld m sześć. gazu.

USA

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) wydała rozporządzenia wykonawcze dla koncernów z branży gazowej i naftowej. Ich celem jest ograniczenie emisji substancji do atmosfery, mogących pogorszyć jakość powietrza. Agencja Ochrony Środowiska spodziewa się, że nowe zasady przyczynią się do 95 proc,. redukcji emisji LZO z ponad 11 tys. odwiertów, gdzie zastosowano technologię szczelinowania hydraulicznego. Ma być to osiągnięte głównie poprzez przechwytywanie gazu ziemnego, który obecnie ucieka do atmosfery.

W Teksasie powstanie kolejny terminal do eksportu LNG. Pozwoli to na eksport surowca do krajów, z którymi USA nie maja podpisanej umowy o wolnym handlu. Bedzie to juz piąty terminal LNG w Stanach. Terminal rocznie będzie mógł eksportować do 15 mln ton surowca.

4.01.2015 r.

źródła: gazlupkowy.pl

Wróć do poprzedniej strony